Kapelusze Panama użytkowanie i pielęnacja

0
Kapelusze Panama użytkowanie i pielęnacja

Kapelusze Panama są produkowane w EKWADORZE ze specjalnie preparowanych liści palmy, a te najlepsze w mieście Cuenca, które słynie z doskonałych manufaktur. Ocena kapelusza zależy od jakości splotu, im więcej włókien na 1 cal, tym kapelusz lepszy i droższy. Jeden kapelusz Panama wyplata się od kilku dni nawet do trzech miesięcy. W naszym sklepie oferujemy tylko ORYGINALNE ręcznie wyplatane kapelusze PANAMA.

Kapelusze Panama są ręcznie wyplatane z cienkich włókien palmy i w naszej ocenie są wyjątkowe. Warto o nie dbać, a będą nam służyć przez wiele lat. Jeżeli kapelusz ulegnie zabrudzeniu zalecam przetarcie suchą szmatką, a jeżeli to nie pomoże - mycie wodą z mydłem. W naszych warunkach klimatycznych należy unikać przesuszania kapeluszy (np. trzymania w pobliżu gorących kaloryferów), gdyż włókna mogą pękać w miejscach mocnego zgniatania. Warto raz na jakiś czas powiesić kapelusz w łazience, gdy bierzemy prysznic, aby kapelusz "złapał" wilgoć. Oczywiście kapelusz ulegnie odkształceniu, gdy zamoknie (dlatego nie nadaje się do chodzenia po deszczu), włókna Toquilla Straw (Palmata Carludovica) chłoną wodę jak gąbka. Czasami w wyniku złego traktowania kapelusza pojawiają się na nim drobne zagniecenia (zmarszczki), należy wówczas na kapeluszu położyć wilgotną szmatkę, a następnie prasować w umiarkowanej temperaturze.

Kapelusze Panama pielęgnacja

Ważne! należy unikać mocnego zgniatania kapelusza, gdyż włókna będą pękać.

 Uszkodzony kapelusz Panama

Co decyduje o klasie kapelusza Panama? Przede wszystkim jakość splotu. Proszę jednak pamiętać, że nie istnieje jednolity system klasyfikacji dla kapeluszy Panama. Różni producenci często używają tej samej numeracji lub tych samych określeń do opisania bardzo różnych kapeluszy. Wniosek! Nie można polegać na porównywarkach cenowych do kapeluszy pochodzących od różnych sprzedawców, gdyż będzie to niewiarygodne. Ponieważ w Ekwadorze nie ma systemu klasyfikacji dla tej branży na rynku jest więcej kapeluszy Fino, Super Fino, "Montecristi" niż realne możliwości rzemieślników potrafiących je wytworzyć. Widzieliśmy wiele aukcji internetowych, gdzie oferowano kapelusze "Montecristi" w cenie 20 USD. Oczywiście wszystkie były "wysokiej jakości" i "Super Fino", proszę zapomnieć o takich aukcjach, gdyż tych kapeluszy nie można kupić za taką cenę. Najlepszą oceną jakości kapeluszy jest liczenie gęstości splotu (dotyczy to oczywiście najlepszych i najdroższych kapeluszy), ważnymi czynnikami są również jakość splotu i kolor palmy. Nawet w najdroższych kapeluszach dopuszczalne są różne kolory plecionki, ale muszą być jednolite dla danego kapelusza. 

Jak my wybieramy kapelusze Panama? Oceniamy je całościowo, liczy się ogólne wrażenie. Zdecydowanie wolimy kapelusze z równym splotem i mniejszą gęstością, niż nieregularnie tkany z bardzo cienkich nitek. Ważny jest również kolor plecionki. Oczywiście są kapelusze doskonałe, które potrafi wypleść kilu najlepszych artystów, ale ich ceny dochodzą do 25000 USD.

Jakie kapelusze są sprzedawane w Wiklinowym Domu?

W sklepie oferujemy kapelusze klasy A (kapelusze dobrej jakości), FINO AA (kapelusze bardzo dobrej jakości), kapelusze MONTECRISTI (Don Belisario) Classic i FINO. Kapelusze o wyższych parametrach można zamawiać w biurze obsługi klienta GABA 2 www.gaba.pl gdzie oferujemy kapelusze:

Super Fino Montecristi - cena powyżej 4300 zł

Kapelusze Super Fino Pile - cena zależy od cen aukcyjnych

Zamów teraz kapelusz Panama

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium