Lloyd Loom kultowe plecionki

0
Loyd Loom plecionki dla stolarzy

Plecionki Lloyd Loom to doskonały materiał do produkcji mebli. Został stworzony w czasie I wojny światowej jako alternatywny materiał dla egzotycznych surowców plecionkarskich. Maty typu Lloyd Loom tkane są na krosnach (ang. Loom) według technologii, którą wynalazł w 1917 roku Marshall Burns Lloyd (stąd nazwa materiału Lloyd Loom). Ten wynalazek umożliwił opracowanie nowego procesu produkcji mebli wyplatanych.

Plecionka Lloyd Loom. Mata GABA 2 typ 67

W tradycyjnych matach Lloyd Loom, osnową jest ocynkowany drut stalowy z zaplecioną wokół niego fazą celulozową. Obecnie często rezygnuje się z drutu i stosuje się jako osnowę samą nić ze sznurka. W procesie produkcyjnym mebli i różnych przedmiotów z mat typu Lloyd Loom dużą rolę odgrywa impregnacja, lakierowanie i wielostopniowy proces polerowania w celu osiągnięcia wrażenia miękkości i doskonałości powierzchni, aby osiągnąć wszelkie zalety wyplatanych mebli z wikliny, rattanu i jednocześnie uniknąć ich wad. Maty Lloyd Loom zawsze służyły do tworzenia romantycznych  kolekcji mebli angielskich i wyposażania wnętrz najlepszych hoteli, restauracji, herbaciarni i luksusowych domów. 

Plecionka Lloyd Loom. Mata GABA 2 typ 68

W procesie rozwoju nowych technologii i nowoczesnego spojrzenia na architekturę oraz wyposażenie wnętrz, stworzono wiele nowych odmian mat typu Lloyd Loom i znaleziono dla nich wręcz wszechstronne zastosowanie, od wykładzin na podłogi, przez meble i drobne przedmioty po wystrój ściany.

Plecionka Lloyd Loom. Mata GABA 2 typ 69

W naszej ocenie wynalezienie tej plecionki było rewolucją w zakresie produkcji mebli wyplatanych. Co można wyprodukować z tej kultowej plecionki?

Kolorowe krzesła Accente z klasycznej plecionki Lloyd Loom

Kolorowe krzesła Accente z klasycznej plecionki Lloyd Loom

 Głowica łóżka Accente z plecionki Lloyd Loom

Głowica łóżka Accente z plecionki Lloyd Loom

Krzesła Accente z plecionki Lloyd Loom

Krzesła Accente z plecionki Lloyd Loom

Zapraszamy do działu Lloyd Loom maty i warkocze

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium