Plecionki meblowe - sztuczny rattan 0
Plecionki meblowe - sztuczny rattan

PLECIONKI HYBRYDOWE

PLECIONKI NA FRONTY MEBLOWE I DO DEKORACJI WNĘTRZ

Plecionki meblowe imitujące siatki rattanowe są dostępne w różnych kolorach: białym, czarnym i kolorze naturalnego rattanu. Z czego są wyplatane? Z włókien, których rdzeń stanowi bardzo mocna nić nylonowa zatopiona w masę celulozową. Plecionki meblowe są bardzo mocne i łatwe w montażu.

czytaj całość »
Patyczki rattanowe 0
Patyczki rattanowe

PATYKI RATTANOWE

Czy wiecie, że …

rattan do wyplatania sprowadzany jest w balotach ważących  50 kg. Ile patyczków rattanowych do aromaterapii  jest w takiej porcji? Wystarczy pociąć i policzyć :-)  Teraz poważnie. Rattan to wiązka kapilar, które doskonale nadają  się właśnie do uwalniania zapachów z butelek lub słoiczków z substancjami zapachowymi. Z rattanu produkuje się patyczki do dyfuzorów zapachów.

czytaj całość »
Klasyczna plecionka wiedeńska 0
Plecionka wiedeńska

PLECIONKA WIEDEŃSKA

Najmodniejsza siatka rattanowa

Na rynku dostępne są różne plecionki rattanowe, mają różne sploty, różną szerokość włókiem, z których są wyplatane i średnice oczek. Najczęściej spotykaną plecionką jest klasyczna siatka wiedeńska, która przez fachowców jest określana jako pół calowa (1/2").

czytaj całość »
Duński sznurek papierowy 0
Duński sznurek papierowy

DUŃSKI SZNUREK PAPIEROWY

Materiały plecionkarskie dla profesjonalistów

Sznurek papierowy jest używany do wyplatania siedzisk i oparć wielu designerskich mebli. Szczególnie chętnie jest używany przez duńskie firmy, dla których kunszt i dbanie o każdy, nawet najdrobniejszy detal, jest bardzo ważny. Najsłynniejsze krzesła, w których wykorzystano duński sznurek papierowy powstały ze współpracy marki Carl Hansen & Son z architektem Hansem J. Wegnerem.

 

czytaj całość »
Rattan wyjątkowa trzcinopalma 0
Rattan wyjątkowa trzcinopalma

RATTAN, CALAMUS ROTANG

Czy wiecie, że …

rattan w Azji jest używany do kary chłosty. W Malezji, Singapurze i Brunei rattan o długości 4 stóp (1,2 m) i średnicy pół cala jest używany do wymierzania oficjalnej kary sądowej, a w singapurskiej armii jest używany do dyscyplinowania żołnierzy, oczywiście przed wymierzeniem kary rattan jest moczony, aby był bardziej elastyczny. W dawnej Europie cieńszy rattan był wykorzystywany do dyscyplinowania uczniów w szkołach w Anglii i Walii, obecnie jest to praktykowane w niektórych krajach Afryki.

czytaj całość »
Naprawa mebli wyplatanych rattanem 0
Naprawa mebli wyplatanych rattanem

NAPRAWA MEBLI WYPLATANYCH RATTANEM

Zrób to sam!

Wiele osób ma w piwnicach i na strychach stare meble, które mają uszkodzone siedzisko lub oparcie i nie bardzo  wiedzą co mogą z tym zrobić. Często są to meble bardzo wartościowe, które mogą ozdobić niejedno wnętrze. Z relacji osób,  które trafiają do naszej firmy wynika, że  szukają pracowni renowacji mebli, która wyplata żyłką, rafiąwikliną i nie znajdują … bo powinni szukać pracowni wyplatających rattanem.

czytaj całość »
Rattan naturalny 0
Rattan naturalny

RATTAN NATURALNY

Fascynacja egzotycznymi materiałami plecionkarskimi

Rattan naturalny, czyli materiał uzyskany z rotangu, jest doskonały do produkcji mebli. W ostatnich latach wraz ze stylem BOHO wróciła moda na ten piękny materiał, który w strefie outdoor został wyparty przez materiały syntetyczne, odporne na działanie czynników atmosferycznych. Szczególną popularnością cieszą się plecionki rattanowe, wykorzystywane do produkcji mebli i wykończania wnętrz.

czytaj całość »
Lloyd Loom kultowe plecionki 0
Loyd Loom plecionki dla stolarzy

Plecionki Lloyd Loom to doskonały materiał do produkcji mebli. Został stworzony w czasie I wojny światowej jako alternatywny materiał dla egzotycznych surowców plecionkarskich. Maty typu Lloyd Loom tkane są na krosnach (ang. Loom) według technologii, którą wynalazł w 1917 roku Marshall Burns Lloyd (stąd nazwa materiału Lloyd Loom)...

czytaj całość »
Sznurki do wyplatania 0
Sznurki do wyplatania

Materiały plecionkarskie

Sznurki dla plecionkarzy

Sznurki do wyplatania są bardzo ważną pozycją w naszym sklepie. Specjalizujemy się w dostarczaniu sznurków do wyplatania mebli i innych elementów użytkowych. W naszym sklepie kupicie sznurki z trawy morskiej (Seegras) i specjalistyczny sznurek papierowy do wyplatania siedzisk mebli, czyli sznurek duński.

czytaj całość »
RAFIA 0
RAFIA

Rafia naturalna 

Materiały plecionkarskie i florystyczne

Rafia to włókno otrzymywane z palmy włóknodajnej Raphia farnifera (raphia ruffia). Bot. Raphia, palma iglasta, igliszcza. Rafia to doskonały materiał do wiązania małych prezentów, kwiatów. Bardzo chętnie używana przez florystów i plecionkarzy. Rafia naturalna bardzo często jest używana jako wypełniacz do skrzynek na butelki. Polecamy również do wiązania etykiet.

czytaj całość »
Bambus 0
Bambus

Bambus materiał przyszłości

Bambus, (Bambusa) – drewniejąca bylina z rodziny wiechlinowatych. Najszybciej rosnąca roślina o zdrewniałym źdźble (do 1 m na dobę), rozgałęziającym się, niekiedy dochodzącym do znacznej wysokości (40m). Pędy bambusa wyrastają z podziemnego kłącza i w strefie podzwrotnikowej tworzą charakterystyczne lasy.

czytaj całość »
Trawa morska 0
Trawa morska. Seegras

Seegras, czyli trawa morska

Trawa morska, to zwyczajowe określenie niektórych roślin lub surowca roślinnego przypominającego trawę, najczęściej bez związku z trawą sensu stricto ...

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium