Duński sznurek papierowy 0
Duński sznurek papierowy

DUŃSKI SZNUREK PAPIEROWY

Materiały plecionkarskie dla profesjonalistów

Sznurek papierowy jest używany do wyplatania siedzisk i oparć wielu designerskich mebli. Szczególnie chętnie jest używany przez duńskie firmy, dla których kunszt i dbanie o każdy, nawet najdrobniejszy detal, jest bardzo ważny. Najsłynniejsze krzesła, w których wykorzystano duński sznurek papierowy powstały ze współpracy marki Carl Hansen & Son z architektem Hansem J. Wegnerem.

 

czytaj całość »
Naprawa mebli wyplatanych rattanem 0
Naprawa mebli wyplatanych rattanem

NAPRAWA MEBLI WYPLATANYCH RATTANEM

Zrób to sam!

Wiele osób ma w piwnicach i na strychach stare meble, które mają uszkodzone siedzisko lub oparcie i nie bardzo  wiedzą co mogą z tym zrobić. Często są to meble bardzo wartościowe, które mogą ozdobić niejedno wnętrze. Z relacji osób,  które trafiają do naszej firmy wynika, że  szukają pracowni renowacji mebli, która wyplata żyłką, rafiąwikliną i nie znajdują … bo powinni szukać pracowni wyplatających rattanem.

czytaj całość »
Klasyczna plecionka wiedeńska 0
Plecionka wiedeńska

PLECIONKA WIEDEŃSKA

Najmodniejsza siatka rattanowa

Na rynku dostępne są różne plecionki rattanowe, mają różne sploty, różną szerokość włókiem, z których są wyplatane i średnice oczek. Najczęściej spotykaną plecionką jest klasyczna siatka wiedeńska, która przez fachowców jest określana jako pół calowa (1/2").

czytaj całość »
Lloyd Loom kultowe plecionki 0
Loyd Loom plecionki dla stolarzy

Plecionki Lloyd Loom to doskonały materiał do produkcji mebli. Został stworzony w czasie I wojny światowej jako alternatywny materiał dla egzotycznych surowców plecionkarskich. Maty typu Lloyd Loom tkane są na krosnach (ang. Loom) według technologii, którą wynalazł w 1917 roku Marshall Burns Lloyd (stąd nazwa materiału Lloyd Loom)...

czytaj całość »
Sznurki do wyplatania 0
Sznurki do wyplatania

Materiały plecionkarskie

Sznurki dla plecionkarzy

Sznurki do wyplatania są bardzo ważną pozycją w naszym sklepie. Specjalizujemy się w dostarczaniu sznurków do wyplatania mebli i innych elementów użytkowych. W naszym sklepie kupicie sznurki z trawy morskiej (Seegras) i specjalistyczny sznurek papierowy do wyplatania siedzisk mebli, czyli sznurek duński.

czytaj całość »
RAFIA 0
RAFIA

Rafia naturalna 

Materiały plecionkarskie i florystyczne

Rafia to włókno otrzymywane z palmy włóknodajnej Raphia farnifera (raphia ruffia). Bot. Raphia, palma iglasta, igliszcza. Rafia to doskonały materiał do wiązania małych prezentów, kwiatów. Bardzo chętnie używana przez florystów i plecionkarzy. Rafia naturalna bardzo często jest używana jako wypełniacz do skrzynek na butelki. Polecamy również do wiązania etykiet.

czytaj całość »
Bambus 0
Bambus

Bambus materiał przyszłości

Bambus, (Bambusa) – drewniejąca bylina z rodziny wiechlinowatych. Najszybciej rosnąca roślina o zdrewniałym źdźble (do 1 m na dobę), rozgałęziającym się, niekiedy dochodzącym do znacznej wysokości (40m). Pędy bambusa wyrastają z podziemnego kłącza i w strefie podzwrotnikowej tworzą charakterystyczne lasy.

czytaj całość »
Trawa morska 0
Trawa morska. Seegras

Seegras, czyli trawa morska

Trawa morska, to zwyczajowe określenie niektórych roślin lub surowca roślinnego przypominającego trawę, najczęściej bez związku z trawą sensu stricto ...

czytaj całość »
Rattan 0
Rattan

Rattan (niektórzy piszą - ratan) jest surowcem uzyskanym z trzcinopalmy Calamus Rotang, często zwany trzciną hiszpańską lub indyjską. Calamus Rotang jest palmą o bardzo długich pędach, rośnie w strefie tropikalnej, głównie w Indonezji. Z ponad 600 gatunków rotangu tylko kilka ma znaczenie użytkowe. Ze względu na swoje właściwości rattan jest doskonałym surowcem do produkcji mebli, koszy i innych artykułów wyplatanych.

czytaj całość »
Kosze sklepowe to nasza specjalność 0
Kosze sklepowe to nasza specjalność

KOSZE SKLEPOWE

Tak może wyglądać Twój sklep

Wiklinowe kosze sklepowe to nasza specjalność. W naszym sklepie kupicie kosze, regały i stojaki ekspozycyjne przydatne w sklepach do prezentacji towarów. Do zapoznania się z naszą ofertą szczególnie namawiamy właścicieli sklepów ze zdrową żywnością, piekarń i sklepów sprzedających warzywa i owoce.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium