Plecionki rattanowe zastosowanie i montaż

0
Plecionki rattanowe zastosowanie i montaż

Plecionki rattanowe stosuje się do produkcji mebli: parawanów, wypełnień krzeseł, foteli, sof i łóżek. Obecnie często siatki rattanowe wykorzystywane są również do produkcji ekranów, systemów prowadzenia, osłon na kaloryfery a także do dekoracji. Plecionki rattanowe w formie ażurowych siatek mają różne formy splotu, a wykonane są z kory rotangu

Siatki rattanowe zastosowanie i montaż

Siatki rattanowe najczęściej naciąga się na mocne ramy, stosując naturalne wiązania i zaślepianie kołkami rattanowymi lub stosując zszywki tapicerskie (coraz częściej rezygnując z mozolnych przeplotów i wiązania końcówek plecionki rattanowej). Siatki rattanowe naciąga się na mokro, aby osiągną sprężystość naciągu rakiety tenisowej (pamiętajmy, że możemy to zrobić tylko wtedy, gdy mamy solidną konstrukcję ramy).

Siatki rattanowe zastosowanie i montaż

Jeżeli chcemy wybarwić siatkę rattanową musimy najpierw na kawałku rattanu zrobić próbę koloru, a jeżeli chcemy mieć wypełnienie w naturalnym kolorze rattanu polecamy plecionkę rattanową z kory, ma naturalny złoty kolor. Oczywiście kolory naturalnego rattanu różnią się i zależy to od wielu czynników środowiskowych oraz odpowiedniego sortowania. 

Maty rattanowe najczęściej nakleja się płyty meblowe, które później wykorzystuje się do produkcji frontów meblowych lub drzwi szaf przesuwnych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium